Värvide koosmõju ruumis

10. sept  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 1
Värvitooni valimisel tekib alati küsimus, millist värvitooni valida ja kuidas see toon mõjub inimese meeleolule. Samuti on hea teada, kui palju ja kus konkreetset värvitooni võib kasutada. Kuidas värvitoonid koos mõjuvad ja kokku sobivad ning kuidas nad muudavad kogu ruumi tunnetust.  Siin mõningad lihtsamad näpunäited:
Värvidega saab näiliselt muuta ruumi proportsioone.
Kõige tüüpilisem on värvida lagi valgeks ja seinad pastelseteks. Selline lahendus näitab visuaalselt ruumi  objektiivsemalt ja loob turvalise tunde.
Madalas ruumis võib seinad ja lae värvida ühtemoodi heledaks, nii tundub tuba kõrgem.Teine võimalus on värvida seinad vertikaalselt e. püsti triibuliseks.
Kõrges ruumis tundub lagi madalam, kui värvida see tumedamaks kui seinad. Tume põrand toob tuba veelgi madalamaks. Teine nipp ruumi madalamaks muutmiseks on värvida sein horisontaalselt triibuliseks.
Pikk kitsas tuba mõjub lühema ja laiemana, kui otsasein värvida tumedamaks.
Väike korter on avaram, kui kasutada heledaid toone. Samuti ei tasuks kasutada suuremustrilist tapeeti, vaid eelistada ühevärvilist värvitud seina või väiksemustrilist tapeeti.
Seina nihutamine visuaalselt lähemale või kaugemale on võimalik värvides ühe seina tumedaks (nihkub lähemale). Vastupidine variant, kui jätta üks sein heledaks ja teised seinad kõik tumedaks, on riskantsem, sest tuba muutub tunduvalt väiksemaks ja võib hakata rõhuma. Samuti muutuvad ka ruumi proportsioonid ja tunnetus tunduvalt rohkem.
Bordüüri värvimisel värvi alati seina alaosa tumedam ja ülaosa heledam ning mitte vastupidi. Bordüüriga ei poolitata tuba kunagi seina keskelt , vaid alati keskkohast tunduvalt alt või ülevalt poolt.
Heledad ja jahedad värvid toovad ruumi valgust ja avarust, mõjuvad kergemate ja õhulisematena. Heledad sinised ja sinakasrohelised seinad tunduvad taanduvat, näidates ruumi avaramana. Hele mööbel pääseb paremini mõjule heledal foonil. Kõrgete seljatugedega diivanid ja toolid teevad juba niigi ahta ruumi veelgi väiksemaks. Avaruse saavutamiseks tuleb kasutada madalat mööblit ja lühemaks saetud jalgadega lauda, taburette, toole. Väikeses toas peaks läbi ajama võimalikult vähese mööbliga. Tuba aitab suurendada ka peegel, suured klaaspinnad (aknad või uksed) ja heledam valgustus.
Väiksema ja intiimsema ruumi saame soojade, veidi tumedamate värvidega. Tumedad värvid nagu tumesinine, violetne, pruun ja tumeroheline nõuavad ka tugevamat valgust ja mõjuvad raskemalt. Tasub teada, et heledam ruumiosa haarab esimesena tähelepanu ning püüab enam pilku. Kui ruumis on esemeid raske eristada, võib see tulla nende liiga sarnasest heledusest või tumedusest.
Küllastunud toone ehk värve, milles puhta tooni osakaal on suur, soovitatakse kasutada ruumides, kus ei viibita pidevalt. Mida rohkem me ruumis oleme, seda vähem võib seal olla puhtaid värve. Küllastunud värve on kõige sobivam kasutada aktsendina. Söögituba, raamatukogu ja elutuba mõjuvad meeldivamalt, kui need on pehmemates ning veidi summutatud või sametistes nüanssides. Väga tuhmid, hallisegused värvid mõjuvad rahulikult ja monotoonselt, aga ka kulunult ja argiselt.

http://www.vivacolor.ee/
MAVIS CALOS Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas. 31. oktoober 2014
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: