Seinte viimistlemine on mahukas töö

18. aug  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 1
Kõik, kes on renoveerimistöödega kokku puutunud, teavad, et seinte tasandamine ja pahteldamine on mahukas ning kulukas töö.

Tihti on töö mahukus ning suured kulud tingitud vähestest teadmistest õigeid segusid valida ja oskustest need seinale kanda ehk siis töövõtetest. Tänaseni on levinud varasematest aegadest ka arusaam, et (kivi)seinte tasandamiseks tuleb (lubi)liivast ja tsemendist segada mört ja seejärel teha seintele paks (ca 2–3 cm) tasanduskiht.

Kasulik oleks külastada lähimat ehituskauplust või uurida asjatundjalt, milliseid tooteid ja lahendusi on otstarbekas seintel kasutada. Tasandussegusid on palju ja kõik nad erinevad üksteisest mõne omaduse või kasutustingimuse poolest. Alljärgnevalt vaatame, milliste viimistlustöödega võidakse ehituse ja remondi käigus kokku puutuda ning milliseid segusid seal kasutada.

Seinte esmane tasandamine

Seinte esmase tasandamise all mõeldakse plokk-, kivi- ja betoonseinte esmast tasandamist, mille tulemusena saavutatakse piisavalt sile pind peenemate viimistlussegude pinnalekandmiseks, plaatide paigaldamiseks ning ka tapeetimiseks.

Selle tööetapi käigus on kõige olulisem sileda tasapinna saavutamine. Esmaseks tasandamiseks kasutatakse jämedama täitefraktsiooniga segusid, mis võimaldavad teha 5–50 mm paksuse kihi. Segu tuleb valida vastavalt ruumi kasutusotstarbele:

Märgades ruumides, nagu vannitoad, duširuumid, pesuruumid, võib kasutada ainult tsemendil põhinevaid niiskuskindlaid segusid.

Tavaoludes, nagu eluruumid, kontori- ja büroopinnad, võib kasutada kipskrohve, samuti ka tsemendil põhinevaid niiskuskindlaid segusid.

Seinte viimistlemine peenpahtlitega

Peenpahtlitega viimistlemise tulemusena saavutatakse lõplikult sile pind värvimiseks ja tapeetimiseks. Selle tööetapi käigus kasutatakse peene täitefraktsiooniga pahtleid (kuni 0,3 mm), millega tehakse ca 0,5–1,5 mm paksune tasanduskiht. Suuremaid ebatasasusi peenpahtlitega ei saa täita. Sõltuvalt ruumi kasutusotstarbest saab valida erinevate viimistluspahtlite vahel:

Niisketes ruumides, nagu vannitoad, duširuumid, pesuruumid, võib kasutada ainult tsemendil põhinevaid niiskuskindlaid segusid.

Tavaoludes, nagu eluruumid ja kontoripinnad, võib kasutada polümeersel sideainel põhinevaid pahtleid.

Erinevus tsementsideainel ja polümeersel sideainel põhinevate pahtlite vahel seisneb ka selles, et polümeerse sideainega pahtlid on kergemini lihvitavad ja neid saab kinnises anumas säilitades kasutada mitme nädala jooksul.

Seinte tasandamine aluspahtlitega

Aluspahtlitega tasandatakse seinu, kui on vaja teha ca 1,5–3,0 mm paksune kiht. Sellise tööga puututakse kokku vanade seinte renoveerimisel ja ebakvaliteetselt tehtud esmase tasanduse korral. Kuna täitepahtlid on suhteliselt peene fraktsiooniga (kuni 0,6 mm), saavutatakse neid segusid kasutades piisavalt sile pind tapeetimiseks, aga ka struktuurvärvi alla. Nagu täitesegudel ja viimistluspahtlitel, on sellegi töö teostamiseks valida erinevate segude hulgast:

Niisketes ruumides, nagu vannitoad, duširuumid, pesuruumid, võib kasutada ainult tsemendil põhinevaid niiskuskindlaid aluspahtleid.

Tavaoludes, nagu eluruumid, kontoripinnad, võib kasutada polümeersel sideainel põhinevaid aluspahtleid. q

Magaly Delcourt Да пребудет с вами мир, милость и благословение Божие, вы ищете быстрый кредит для бизнеса? Вам нужен личный кредит, мы предоставляем обеспеченные и необеспеченные кредиты и венчурный капитал. Ну а застрахованные кредиты у нас в максимальной безопасности. Какими бы ни были ваши потребности в кредите, мы готовы обсудить с вами, как мы можем удовлетворить ваши потребности. Свяжитесь с нами сейчас по электронной почте. Подождите, пока ваш срочный адрес электронной почты: ответ delcourt.magaly8@gmail.com 19. juuni 2020
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: