Seitse soovitust puitfassaadi värvimiseks

18. okt  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 1
Puitlaudis on ilus, kuid vajab pidevat hoolt. Värvikihi uuendamine hoiab maja väljanägemise värske ja pikendab fassaadi eluiga.

1. Olulised ettevalmistused

Alustage pindade kontrollist ja seinte pesemisest. Seinu võiks pesta vooliku ja pehme harjaga; kui vaja, võib appi võtta terasharja. Kui seinad on puhtaks küüritud, eemaldage lahtine värv kaabitsaga. See on aeganõudev ja tüütu töö, seega valige korralik tööriist. Suure tuleohu tõttu ärge kasutage kuumaõhupuhurit. Kui värv on korralikult seina küljes kinni, pole seda tarvis lahti kangutada, võib ka vana värvi uuega katta. Kui laudades on auke või pragusid, täitke need spetsiaalse pahtliga, uus värv ise katkisi kohti ei peida.

2. Leidke sobiv toon

Eestlased kipuvad eelistama pastelseid ja rahulikke toone, aga välisfassaadile värvi valides tasub teada, et erksad toonid püsivad kauem värskena.

3. Värvige kuiva ilmaga

Välisfassaadi värvimiseks valige sademeteta ilm, õhu suhteline niiskus peab jääma alla 80% ja õhutemperatuur ületama +10 kraadi. Pilvine, aga mõõdukalt soe ilm on värvimistööks parim.

4. Segage värvi piisava varuga

Enne pealekandmist segage värvi hoolikalt ja vajadusel lahjendage. Ühes nõus peab olema piisavalt värvi terve seinapinna katmiseks, et vältida samal pinnal toonide erinevusi.

5. Säästke värvi kruntimisega

Enne värvimise alustamist veenduge, et sein on täiesti kuiv. Kui eelmisel päeval on tugevalt vihma sadanud, siis on ilmselt parem värvimistöö pisut edasi lükata. Enne värvi pealekandmist katke sein kruntvärviga – see tagab ühtlasema tulemuse ja aitab värvi kokku hoida. Pärast kruntimist peab sein taas kuivama, alles siis saab alustada värvi pealekandmisega.

6. Kasutage õigeid tööriistu

Värvi võib peale kanda nii pintsli kui rulliga, aga tööriist tuleb valida vastavalt värvi olemusele. Vesialusel värvidele ei sobi naturaalse harjasega pintsel, see imab vee sisse ja läheb tömbiks. Sünteetiline kiud aga vett ei ima ja sobib vesialusel värviga hästi. Lahusti baasil värvidele sobib naturaalse harjasega pintsel. Puidukaitsevahenditega sobib kõige paremini poolsünteetiline pintsel. Tavaliselt on värvipurgile ka märgitud, millise pintsli või rulliga seda võiks peale kanda.

7. Pintseldage laudisega samas suunas

Värvi kantakse seinale laudisega samas suunas – kui laud on paigaldatud horisontaalselt, siis horisontalaselt, ja kui laud on paigaldatud vertikaalselt, siis kantakse ka värvi lauale vertikaalselt. Erilist tähelepanu tuleks pöörata laua otstele ja ühenduskohtadele, sest just nendes hakkab ilmastiku negatiivne mõju esimesena endast märku andma. Värvikihte kandke peale vähemalt kaks, soovitatavalt kolm. Iga kihi lõpetamise järel tuleb anda seinapinnale aega korralikult kuivada.


https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120045044/tasub-teada-seitse-soovitust-puitfassaadi-varvimiseks

CHARLY KERKIRI RAHASTAMINE RAHASTAMINE CHARLY KERKIR Tere kõigile Suur tänu Jumalale CHARLY KERKIR minu teele tagasi toomise eest. Kõigi oma rahaliste vajaduste jaoks või kui teil on rahalisi raskusi, võtke lihtsalt ühendust selle imelise CHARLY KERKIR ga ja olete täiesti rahul. See suurepärane mees on mind just aidanud väikese summaga 55 000 € ja see on minu jaoks enam kui piisav. Ta on südamega mees, tänu sellele imelisele mehele sain ma oma elatustaset ja võlga tõsta. Kui vajate väikelaenu, võtke nendega ühendust ja te ei pea pettuma. E-post: charlykerkir@gmail.com Aitäh Märkus Kui te pole EESTIST, siis hoidke eemale 25. november 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: