Põranda remondiks ja ehituseks vajalikud segud

12. jaan  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Põrandate remont ja uute põrandate valmistamine on küllaltki kallis ja keeruline ehitusvaldkond

Kaasaegsed põrandalahendused peidavad endas mitmeid erinevaid kommunikatsioone – kanalisatsiooni- ja veetorustikke, elektri- ja telekommunikatsiooni võrke ning kütteelemente. Kauplustes kohtab väga erineva markeeringuga põrandasegude kotte, kuid lihtsat asjatundlikku infot materjalide kasutuskohtade (omaduste) osas on remondimehel tihti keeruline hankida.

Hea ja kvaliteetne materjal valesti või vales kohas kasutatuna ei paku töörõõmu meistrimehele ega rahuldust tellijale.
Weberi põrandatasandussegud on Eestis tuntud kahe kaubamärgi all – Vetonit ja ABS.
Vetonit segusid toodetakse Eesti ja Soome tehastes, ABS segusid Rootsi tehases.

ABS on isetasanduvate segude rühmas tunnustatud tänu väga heale valguvusele, mille tagab kohalik tooraine ja aastatepikkune kogemus. ABS segusid on toodetud juba üle 50 aasta. Vetonit toodetel on väga hea käsitasandussegude valik.

Enne põrandatasandussegu kasutamist on veel üks oluline aine, mida ei tasu unustada – see on kruntaine MD16. Tolmusele ja MD16-ga töötlemata pinnale põrandasegusid valades annab vilets töötulemus endast varsti märku. Tolm tuleb eemaldada kas harjaga või veel parem, tolmuimejaga. Kruntaine MD16 harjatakse puhastatud aluspinnale kaks korda. MD16 lahjendatakse puhta veega. Esimene kiht tehakse vedelam 1:6-le (1 osa MD16:6 osa vett), et aine imenduks paremini aluspinna sisse ning oodatakse kuni see on kuivanud (u. 2 tundi). Teine kiht tehakse 1:3-le ning valamist võib alustada, kui aine on nn. matt-kuiv.

Kruntaine MD16 tootelehte:
Kuigi põrandasegukotid on pealtnäha üsna sarnased, on nende sisu siiski erinev. Peamised vead, mis esinevad põrandatasandussegude kasutamisel:
1) segukihi paksus (kui lubatud on valada 0-5 mm kiht, siis ei tohi valada 5 cm)
2) vee hulk (iga koti peal on näidatud vee kogus. Kui lisada liialt palju, siis on segu koostis rikutud ning pinnapealne kiht jääb pehme.)
3) eesmärk tasandussegule (kui te soovite värvida või üldse jätta katmata tasandatud pinna, siis tuleb valida värvi alla sobiv segu või kulumiskindel kattesegu).
4) vana põranda remont (kui aluspinnaks ei ole betoon, siis tuleb valida paremate nakkeomadustega remontsegude hulgast).

Weberi’i poolt on tasuta kasutamiseks segupump, kui segu kogused ületavad 4 tonni. Samuti on tasuta pumbaoperaator, kes paneb pumba tööle ning jälgib segu voolavust.
Tööde teostaja leidmiseks on Weberil pakkuda valik koostööpartnereid, kelle töökvaliteedis oleme kindlad.
Kui ülaltoodud informatsioon tekitas lisaküsimusi, siis Weberi’i spetsialistid on telefonikõne kaugusel.

 


Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: