Palkmaja ehitamise kümme põhietappi

29. mai  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Palkmaja ehitamine on pikaajaline ja keeruline protsess, mis soovitud tulemuse saamiseks eeldab teadmisi ja kogemusi. Aitamaks Teil palkmaja ehitust planeerida, oleme toonud välja 10 põhietappi, mida jälgida palkmaja ehitamisel.
Krundi ostmine

1. Uurige välja, kas palkmaja on lubatud Teie poolt valitud kohta ehitada

Enne ehitusprojekti tellimist pidage nõu kohaliku omavalitsusega ja täpsustage, kas tohite kõnealusele krundile palkmaja ehitada, sest nii mõneski piirkonnas kehtivad palkmaja ehitusele piirangud. Tutvuge kohalike ehituseeskirjadega, tuule- ja lumeoludega seotud nõuetega ning muude võimalike piirangutega, mis puuudutavad elamuehitust. Loa saamine krundi planeerimiseks ja ehitamiseks sõltub kohalike omavalitsuste õigusaktidest.

2. Tellige palkmaja arhitektuurne projekt

Saavutamaks parimat tulemust palkmaja või palksuvila ruumilahenduse ja välisilme planeerimisel ning maja hinna kalkuleerimisel, tuleks palkmaja arhitektuurse projekti joonised tellida kogenud ja kvalifitseeritud arhitektilt, kes arvestab maja projekteerimisel nii Teie soovidega kui ka palkmaja spetsiifiliste, tehniliste võimalustega. Arhitektuurne projekt annab Teile täpse ülevaate Teie soovitud majast.

3. Proovige koostada koos spetsialistiga või ehitusega kokkupuutunud inimesega esialgne majaehituse eelarve, mis võiks sisaldada alljärgnevat:

- Mullatööd ja kommunikatsioonide (vesi, kanalisatsioon, elekter) ehitus
- Vundamendi ehitus
- Palkmaja komplekti maksumus, mis sisaldab kõiki vajalikke maja puitmaterjale
- Palkmaja komplekti krundile kohaletoimetamine
- Palkmaja komplekti püstitus ja üldehitustööd
- Majasisese elektri-, vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ehitus
- Küttesüsteemi ehitus
- Köögi- ja vannitoamööbel
Muude ehitusmaterjalide ja ehitusmasinate (vajadusel näiteks kraana) maksumus

4. Mõelge rahastamisvõimaluste peale

Üheks tähtsaks etapiks kogu protsessis on valiku tegemine erinevate rahastamisvõimaluste seast. Soovitame siinkohal pöörduda spetsialisti poole kas siis oma tutvusringkonnast või Teie pangast.

5. Tellige lõplik projekt

Üldjuhul ei paku palkmaju tootvad firmad maja eriosade projekte (vee- ja kanalisatsioonisüsteem, elekter, küttesüsteem jne) ja sidumisprojekte vaid neid teostavad selle valdkonna projekteerimise spetsialistid ja arhitektid.
Palkmaja komplekti projekti tellides jälgige, et see sisaldaks detailjooniseid palkseina, tugikonstruktsioonide, põrandate, lae, katuse, rõdu, veranda, akende, uste ja trepi kohta. Teil on võimalus tellida ka maja tugevusarvutused, kui see on nõutav kohaliku omavalitsuse poolt.

Kui elamuprojekt on saanud heakskiidu e. olete saanud kätte ehitusloa

6. Sõlmige leping palkmaja tootjaga

Koostage koos Teie poolt valitud palkmaja tootja spetsialistiga lõplik nimekiri materjalidest, mida soovite palkmaja komplektis tellida. Tarnetähtaeg on orienteeruvalt 6–8 nädalat pärast lepingu allkirjastamist.

7. Valmistage ette vundament ja seadke valmis muud ehitusmaterjalid

Paluge palkmaja tooval firmal teha maja vundamendi plaan, mille saate edastada vundamendi projekteerimist ja ehitust teostavale firmale. Tehke ise või koos ehitusfirmaga ära kõik ettevalmistused, näiteks tellige elektrisüsteemi- ja kanalisatsioonimaterjalid, isolatsioonimaterjalid, katusekivid, tööriistad, masinad, jne.
Meie tütarfirma Timbeco Ehitus pakub Teile igakülgset abi ehitustööde planeerimisel ja teostamisel.  meeleldi vundamendi ja muu

8. Palkmaja komplekti kohaletoimetamine

Tehke kindlaks, kas transpordivahendile, millega palkmaja komplekti tarnitakse, on garanteeritud ligipääs Teie krundile. Kui ligipääs krundile on raskendatud, pidage aru tootjaga võimalike lahenduste leidmiseks. Organiseerige vajadusel pakkide mahalaadimiseks kraana ja soovitatavalt katke pakid vihma eest kinni. Ladustage pakid vastavalt ehitusjärjekorrale ja pakkide sisule, mille kohta esitab informatsiooni maja tootja.

9. Püstitus ja ehitus

Kui vähegi võimalik, on soovitav tellida palkmaja püstitus vähemalt „karp kinni” valmidustasemeni kvalifitseeritud palkmaja ehitajatelt, mis garanteerib kvaliteetse ehituse ja hoiab ära probleemid edasise ehituse käigus. Soovitame palkmaja püstitamiseks kasutada meie tütarfirma Timbeco Ehituse pikaajalisi kogemusi, mis tagavad Teile kvaliteetse tulemuse.Maja kokkupanemisel järgige täpselt palkmaja komplekti valmistaja poolt projektis antud lahendusi. Püüdke saada maja “karp kinni” valmidustasemeni nii kiiresti kui võimalik. „Karp kinni” valmidustaseme valmimine tähendab ühe ehitusetapi lõppemist ning jätkata saab muude eriosade - ja viimistlustöödega.

Küsige

Palkmaja on valmis

10. Nautige palkmajas soojust ja tundke end osana loodusest!
 

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: