Nõuanne: kuidas betoonist kodu hooldada?

31. jaan  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 5
Tallinna Tehnikakõrgkooli dotsent Aivars Alt kõneleb TKTK blogis betoonist kui tänapäevasest ehitusmaterjalist ja selle võimalustest.

«Esimene asi, mis betooniga seostub, on see, et tegemist on lihtsa ja odava materjaliga. Betoon koosneb ju liivast, killustikust, tsemendist ja veest – see panebki massiliselt arvama, et betoon on odav,» toob Aivars välja levinud väärarusaama. «Tegelikkuses võib aga betoonist materjal kujuneda nii kalliks, et inimesed leiavad, et seda neil küll vaja ei ole.»

«Kui inimesed soovivad endale näiteks betoonmaja, siis tuleks küsida, mis otstarbel peaks see just betoonist olema? Kas see on teadmine, et maja peab sada aastat vastu, või annab see kindluse ehk hoopis teadmise, et laed ei naksu jne,» ütleb Alt alustuseks. Tema sõnul võib esteetilistel kaalutlustel sarnase maja saada ka tegelikult tavapärase vahtplastsoojustusega (nn penomaja) ehitades, kuid see on kordades odavam.

«Betooni üks võlu ja valu on selline, et sellele ei saa kunagi anda niisugust välimust, nagu ideaalis soovitakse. Kui valatakse betoonist plaate, siis tekib betoonil alati teatav toonierinevus või jäävad mingid triibud-laigud materjalile. Tihtipeale soovitakse ühtlasemat või siledamat tulemust, kui tegelikult välja kukub. Materjali välimust taga ajades ei saa tulemuses kunagi tegelikult päris kindel olla,» toob Alt välja betooni puuduse just perfektsionistide jaoks. «Nii et sellest materjalist aru saamine ja selle teadlik tellimine on päris tõsine pähkel,» hoiatab Alt betooni-ihalejaid.

Ta toob välja betooni plussina selle, et tänapäeval on betooni puhul uued võimalused, mis muudab selle materjali sisekujunduses eriliseks. «Võimalik on betoonile kanda toonigraafika, mis on väga kihvt lahendus. Selline graafiline betoon on tehtud söövitamise teel, kus valuvormidesse paigaldatakse spetsiaalsed söövitavad kiled, mis ühel hetkel hakkavad värsket betooni söövitama ja tekitavad soovitud mustrid või pildid,» selgitab ta.

«Loomulikult on betooni puhul plussiks see, et betoon võimaldab võimsaid kandekonstruktsioone ehitada, palju võimasamaid kui näiteks puitkonstruktsioon. Betoon on väga plastne ja vormitav ehitusmaterjal, mistõttu on kasutusvõimalused laialdased. Betoon on ka üks tugevamaid ehitusmaterjale üldse!»

«Betoon on küllaltki hea lahendus põranda materjaliks. Seda just sellest seisukohast, et betoonpõrandal on kasulik funktsioon – selle saab tööle panna nagu suure radiaatori. Betooni sisse saab panna küttetorud, tekitades nii endale põrandakütte. Seda lahendust saab loomulikult teha ka puitpõranda puhul, kuid selle hind on juba oluliselt kallim,» selgitab Aivars Alt betoonpõranda eeliseid. Ta täpsustab, et hinnavahe tuleneb peamiselt sellest, et puitpõrandat ehitatakse sellise lahenduse puhul lihtsalt kauem. «Betoon on väga hea soojusjuht iseenesest, aga selleks, et puit hakkaks tekitama ühtlast soojust, peaks kasutama seal veel spetsiifilisi temperatuuri jagamise plaate, mis teeb kogu ehituse keerukamaks,» toob ta erisused välja.

Kui on aga tellitud betoonist seinad või põrandad – kuidas neid siis hooldada?

«Ehe betoon võib olla ju väga ilus – pastelne ja naturaalne ja seetõttu tahavad inimesed jätta betooni tihti nii, nagu ta on. Betoonpõranda puhul aga on näiteks esimene suur häda see, et ta hakkab tolmama. Samuti on raske ette kujutada, et inimesel on kodus sein, kuhu vastu ta toetada ei tohi, sest see määrib riided ära,» toob mees näite.

Millega siis hooldada? «Parim on kasutada ikkagi betoonipeitsi – see ühtlustab tooni, tasandab värvi ebatasasusi, samuti seob ära betoonitolmu,» märgib ta. Betoonipeitsi soovitab Alt kasutada ka seetõttu, et pindu oleks lihtsam hooldada, kuna kõik, mis betoonile satub, imendub kohe betoonipooridesse. «Kui klaas punast veini põrandale kukuks, siis sinna see jääkski,» nendib ta.

«Betooni on võimalik ka lakkida – see on juba maitseküsimus, mis kellelegi meeldib,» märgib Aivars Alt. «Kui aga tegemist on selliste pindadega nagu garaažipõrand, siis on kõige lihtsam soovitus osta betoonvärvi, millega saab ühtlase ja lihtsamini hooldatava tulemuse,» pakub Alt välja. «Seega lakkimine, värvimine, peitsimine on betooni puhul lahendused,» võtab ta teema kokku.Postimees
Theresa Bernard CONTACT PROSPER LOAN AND BE FOREVER PROSPEROUS :- prosperloanplc@gmail.com or call +1(205) 224-8709 . Greetings to everyone, Life they say is full of deceit. No torture and pain can be compare to what i Theresa L. Bernard experience in the hands of scammers, I trusted the words of those fake loan lenders without verifying, I lost more than $12,500 in the quest of obtaining a loan i sold my car defaulted in my bills but i keep on falling victim my life has been piece of trash full of mess. My kids dropped out of school, My bank denied me credit because my credit score was down already. Until last week a very close friend told me that she got a loan from PROSPER LOAN PLC that i should also give it a try. Not having an option I contacted them with a heart full of sorrow and skepticism i shyly follow their procedures comply to their policy, I was waiting for the bad news like every other loan company i contacted gave me then i receive a credit alert that my bank account has been credited with $250,000 which i initially applied for instantly tears of joy roll out of my eyes because I never believe it will come through. Whenever you are in need of any kind of loan don't be a prey and contact the one true loan company via their information. Email: prosperloanplc@gmail.com or Call +1(205) 224-8709. And receive your financial breakthrough. 22. detsember 2017
Michelle Huxford ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE . upstartloan@yahoo.com I am Michelle Huxford from Casper, Wyoming. I was in a very chronic financial issue and terminal health situation some few weeks back. After all my search for assistance from friends and neighbors proved abortive, I feel there was no one who truly cares. I became so emaciated due to lack of good food and my 2 kids age 5 and 8 were not also good looking due to lack of proper care as a result of finance. One faithful morning I saw an old time friend of my late husband and I told him all I have been going through and he said the only way he could help was to direct me to a good loan agency that also helped him, He explained to me on how he was financially down and how he got boosted by this loan agency UPSTART LOAN INC ( upstartloan@yahoo.com ) who grant him 245,000 USD loan at an affordable rate. He further assured me that they were the only legit loan firm he found in the quest of seeking for loan after been scammed by various fake loan lenders online. He gave me their email: upstartloan@yahoo.com or text/call (574) 301-1639, That was how i applied and was also granted a loan and my life changed for the good. CONTACT THE ONLY GENUINE LENDERS( UPSTART LOAN INC) VIA email: upstartloan@yahoo.com or call +1 (574) 301-1639 to resolve your financial mess. 4. veebruar 2018
elijah roland Hello Do you need a loan? Are you interested in getting any kind of loan? Are you in financial crisis? Or do you need a loan to pay off your debts and bills and startup a new business? We give out loans at 2% interest rate, if interested provide the details below via email: elijahloanfirm@outlook.com Details needed to startup a loan processing Full name: Country: Amount of loan needed: Loan duration: Monthly income: Phone number: Note: All responses should be sent to this email : elijahloanfirm@outlook.com 16. veebruar 2018
elijah roland Hello Do you need a loan? Are you interested in getting any kind of loan? Are you in financial crisis? Or do you need a loan to pay off your debts and bills and startup a new business? We give out loans at 2% interest rate, if interested provide the details below via email: elijahloanfirm@outlook.com Details needed to startup a loan processing Full name: Country: Amount of loan needed: Loan duration: Monthly income: Phone number: Note: All responses should be sent to this email : elijahloanfirm@outlook.com 16. veebruar 2018
SCOTT WYCOFF Hi, did you know there are spells to win love back from an ex. I have done it. I love reading about relationships and how to make them work, how to better the relationship, and how to keep the spark alive, even how to talk to them a certain way to get them to think a different way about the situation and you. If you need advice or want to win your ex back, try DR EMU copy and message on the following ( Email: emutemple@gmail.com ) or ( WhatsApp: +2347012841542 ) It will change your mentality and get you what you want. Facebook page Https://web.facebook.com/Emu-Temple- 104891335203341 16. juuni 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: