Kuidas tööstuslikult värvida voodrilauda nii, et viimistlus kestaks aastaid

23. sept  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
õige parema tulemuse puitpinnale annab selle töötlemine süsteemina - immutamine, kruntimine ja värvimine. Kõige täpsema info selle süsteemi kohta leiad saa aadressilt www.varvitudlaud.ee
Kõik süsteemi tooted peaks olema ühelt tootjalt. Puit ei tohi olla määrdunud ja seda ei tohiks katta värvi nakkumist takistavad ained. Puidu niiskus ei tohiks ületada lehtpuidul keskmiselt 12% ja okaspuidul keskmiselt 15%.
 Esmalt tuleks puit põhjalikult puhastada tolmust ja puidust eralduvatest substantsidest, nagu vaik jms. Esimese kihina kantakse puidule immutuskrunt mis kaitseb puidu välispindasid seenmädaniku ja sinavuse eest. Puidu immutamise eesmärgiks on antiseptikumide viimine puitmaterjali sisemusse, et tappa puidus esinevad mikroorganismid või luua ebasoodne keskkond nende eluks. 2 Seejärel laua välispind krunditakse enne värvimist vesilahuselise alküüdkruntvärviga, mis omakorda lisaks kaitseb puidu pinda hallituse ja sine eest ning tagab viimistlusvärvi parema nakkumise. Kruntvärvi mõtteks on ka vähendada pinnale kantava värvi kulu. Ainult kruntvärv ei kaitse pinda pikaajaliselt, kuna muutub UV-kiirguses rabedaks. Seetõttu on see vaja katta viimistlusvärviga, mille kiht püsib piisavalt pehme ja venivana aastaid. Viimistlusvärv hoiab ära pragude tekke fassaadilaua kuivamisel, märgumisel ja pakub kaitset UV-kiirguse ja ilmastikuolude vastu. 3 Viimase kihina kantaksegi kahekihiliselt peale soovitud värvitooniga puidukaitsevärv välistöödeks. Parima lõpptulemuse tagab tööstuslikult värvitud voodrilaudade veelkordne ülevärvimine seina paigaldamise järel – viimane värvikiht aitab katta võimalikke transpordikahjustusi ning katab laudu kinnitavate naelte pead värviga.

Nipid ja hoiatused

  • Käsitöö on alati kallim tehase masinatööst. Kui soovid palgata spetsialisti objektile voodrilaudu värvima siis tuleb selle hind kindlasti kallim.
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: