Kuidas kodu värvides värskendada?

24. okt  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 8
Iga kodu vajab aeg-ajalt värskendust, selleks tuleb varuda vaid natuke pealehakkamist ja aega. Tegelikkuses on üsna lihtne kodule ise uus ilme anda, sest siseviimistluses on levinud lihtsamad lahendused, kus vürtsi annavad põnevad töövõtted, detailid või kujundid.

Seega on võimalik uus väljanägemine anda kodule lihtsalt ja soodsalt ning lisaboonuseks värskendab remont mitte ainult elamist, vaid ka vaimu.

Kõige kiirema ja parema efekti annab seinte ülevärvimine, kandes mõnele pinnale sootuks uue tooni. Värvi valimisel on hea teada, et heledad jahedad toonid (nt helesinine) annavad ruumile avarama mulje.

Samas heledad soojad värvid (nt kollane) võivad puuduvat päikesevalgust asendada. Õdusamaks ja väiksemaks aitavad ruume muuta tumedad soojad toonid, nt pruun, punane või oranž.

Mänglevad värvid

Vahelduseks võiks värvida lae näiteks harjumuspärase valge asemel mõnda põnevamat tooni, soovitab Bauhofi üldehituse arendusjuht Andrus Aljas. Siin tasuks meeles pidada, et värvides lae heledaks, tekib kõrgema ruumi mulje. Kui on soov kõrgemad laed näiliselt madalamale tuua, sobivad tumedamad värvitoonid. «Veelgi tugevam on efekt siis, kui lae all mõned sentimeetrid seina tumedaks värvida,» ütleb Aljas.

Huvitavama lahenduse saamiseks soovitab Andrus Aljas kasutada värvi pinnale kandmiseks tavapärasest teistsuguseid vahendeid. Näiteks saab pinnale erinevaid varjundeid lisada käsnaga ning põneva tulemuse annab ka kilerull.

Tavaliste värvirullide juures tuleb silmas pidada, et karva pikkusest sõltub lõpptulemus – mida pikem karv, seda struktuursem jääb viimistlus. Vahvaid tulemusi on võimalik luua ka erinevate šabloonidega, sest üsna kerge vaevaga saab värvitud seina elavamaks ja isikupärasemaks muuta.

Arvuta värvikulu enne välja

Värvi ja töövahendite valikul tuleb arvestada kindlasti seinapinna suurusega, sest sellest oleneb värvikulu. Keskmiselt saab ühe liitri värviga katta umbes 8 m2 seinapinda, seda ühekordse katmise ja sileda aluspinna puhul. Seega on mõistlik enne värvi ostmist arvutada välja umbkaudne värvikulu.

Enne värvimistööde juurde asumist tuleks teha mõningaid ettevalmistustöid. Esmalt oleks mõistlik mööbliesemed ja põrand katta kilega. Pindade ääred, mida värvida ei soovita, tuleks katta maalritei-biga. Seinalt võiks värvimise ajaks eemaldada pistikupesad ja lülitid.
Ette tuleb valmistada ka pintslid. Neid võiks tõmmata mõned korrad üle kareda puitpinna, et pintsli lahtised harjased ei satuks värvi sisse.

Kui ettevalmistused on tehtud, tuleb värvitav pind hoolikalt mustusest ja tolmust puhastada, sest ka kõige parem värv ei jää muidu püsima. Seejärel saab värvimisega alustada.

Alusta aknapoolsest seinanurgast

«Värvimistöid tuleks alati alustada laest, sest värvimise käigus võib seinale tilkuda värvipritsmeid,» annab Andrus Aljas praktilise soovituse. «Kui lae ja seinte värvitoonid on erinevad, kata seina ülemine äär maalriteibiga, sest nii saab sirge ning puhta lae ja ülemineku seinale.» Seejärel saab värvida pintsliga kõik nurgad ja üleminekud ning värvirulliga ülejäänud laepinna. Kindlasti tuleks jälgida, et pintsliga värvitud kohad enne rulliga värvimist ära ei jõuaks kuivada.

«Seinte värvimist võiks alustada toa ülemisest aknapoolsest seinanurgast, sest nii on võimalik paremini töötulemust jälgida,» ütleb Aljas. Seinte värvimisel tuleks samuti katta esmalt laeääred maalriteibiga ja seejärel pintseldada värviga seinaääred.

Aljase sõnul tuleks värv kanda seinale rulliga, kasutades risti- ja põikitõmbeid. Enne järgmise kihi pealekandmist võiks seinal lasta kuivada 2-12 tundi, vastavalt värvipurgil kirjutatule. Järgmise värvikihi pealekandmisel tuleks kasutada vertikaalseid rullitõmbeid.

Seinakleebised lisavad särtsu

Kui värv on seintel kuivanud, võib veelgi põnevama ja samas lihtsa lahendusena kasutada erisuguseid seinakleebiseid. Levinumad on erinevad lillemustrid, kuid leidub ka suur valik toredaid kujundeid näiteks lastetubade särtsakamaks muutmiseks. Kleebiseid on äärmiselt mugav seinale kanda ning samas on neid kerge seinalt eemaldada ja vajadusel uude kohta asetada.

Kui ideedest jääb puudu, tasub ehitusmaterjalide kaupluses avatud pilguga ringi vaadata ning müügiinimestelt julgelt nõu küsida, sest oma ala spetsialistidelt on võimalik saada päris huvitavaid ja omapäraseid soovitusi.

Kui tahtmist ja pealehakkamist jätkub, on üsna lihtne leida lennukaid ideid, et kodule uut jumet anda.


Tarbija24.ee
Jana Liivandi, Bauhofi turundusspetsialist
dofus acheter dofus kamas MMORPG DOFUS FR 15. november 2010
loveinapparel Puma shoes online buy,nfl jerseys wholesale,oakley sunglasses 19. november 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 20. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 22. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 24. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 31. detsember 2010
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 3. jaanuar 2011
wewinwin nike kids shoes,nike shoe outlet,cheapest nike shoes,nike shoes online,nike free,nike shoes for kids 26. jaanuar 2011
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: