Kaunis balti paekivi on tänuväärne materjal nii sise- kui välisviimistluses

05. juuli  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Paekivi on Eestis kasutatud juba iidsetest aegadest ning seda erinevatel eesmärkidel.
Ta on populaarne materjal tänu oma vastupidavusele ja töötlemise hõlpsusele, samuti hinnatakse kõrgelt tema resistentsust temperatuuri kõikumisele. Parim näide paekivi vastupidavusest on Tallinna Vanalinn, mis on säilinud tänaseni keskkajast saadik. Paekivi kasutatakse ka laialdaselt ehituses, samuti sise- ja välisviimistluses ning ehete valmistamisel. Eelpool toodule lisaks on hakatud paekivist valmistama ka töötasapindu, aknalaudu ning kaminaid.
Paekivi leiuala algab Ölandi saare läänekaldalt. See on ligi 1200 km pikkune, Rootsi ranniku lähedalt algav ja üle Balti mere ja Eesti põhjaranniku kuni Venemaa Laadoga järve lõunakaldani ulatuv aluspõhja kivimitesse murrutatud astangute süsteem. Suursuguseim ja võimsaim on ta Eesti põhjarannikul.


Baltic Grey (poleeritud)


Baltic Grey (lihvitud)


Baltic Grey (antiikne)

Positive Interiors pakub oma klientidele võimalust valida paekivi lihvitud, poleeritud või antiikse pinnaviimistlusega ja järgnevates mõõtudes 600 x 300 x 10 mm, 600 x 400 x 10 mm ja 600 x 600 x 15 mm. 
Ootame Teid Positive Interirors`i salongis aadressil Peterburi mnt 56, E-R 9.00-13.00, tel. 621 86 33. Põnevat leiad ka Facebooki lehelthttp://www.inkodu.ee/
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: