Kas renoveerida ise vana maja?

09. jaan  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0
Allikas: eestielu.delfi.ee

Nõmmel on hulgaliselt huvitavaid ja kauneid vanu maju, mida noored pered suudaksid ise renoveerida. Mis võiks olla toredam, kui oma käega kujundatud kodu.
 

Selleks, et tulemus vastaks ootustele, peab tundma võimalusi ja omama ka teatud oskusi. Nõmme Heakorra Seltsil on tekkinud idee korraldada koostöös Säästva Renoveerimise Infokeskusega õpitoad Nõmmel, et kohapeal anda edasi teadmisi ja oskusi vanade majade renoveerimiseks.

Esialgne kava sisaldab neli õppepäeva renoveerimiseks vajalike oskuste omandamiseks ja õueala haljastamisvõimalustega tutvumiseks.

Värvipäeval keedetakse õues keeduvärvi, tehakse proovitöid ja näidiseid ning kõik osalejad saavad katsetamiseks keeduvärvi koju kaasa.

Akende ja uste päeval toimub akende ja uste renoveerimine kas näidiste või kaasavõetud eksponaatide peal - värvi ja pahtli eemaldamine, linaõli värvi pealekandmine ja muud tööd.

Siseinterjööri päeval tutvustatakse Nõmmele omast ajaloolist siseinterjööri, kasutatavaid materjale, kuumakindlaid ahjuvärve, stiilset mööblit ja palju muud.

Haljastuspäev tutvustab Nõmme liivast pinnast ja kõrghaljastust, mis nõuab ranget valikut õuemuru, põõsaste ja lillede puhul.

Kui huvilisi jätkub, pöördume projekti rahastamiseks vastavate fondide poole. Huvilistest ülevaate saamiseks ja uute ettepanekute korjamiseks palun saatke oma mõtted e-posti aadressil maie.tarma@nommekultuur.ee.

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: