Durisol plokk - parim lahendus arendajale, ehitajale ja elanikule

30. jaan  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 5
Durisol toode on esindatud Eestis juba neljandat aastat. Esimene eramaja hakkas kerkima Tartumaal 2007. aasta septembris. Uue aasta kevadest lisandus eramaju veelgi. Vaatamata uudsusele ning rasketele kriisiaegadele kerkis järgmiste aastate jooksul kümneid maju üle Eesti. 2010. aasta lõpus lisandus siia hulka ka esimene kontorihoone.

Durisol – mis see ikka on? Toodet võib kirjeldada erineval moel – ehitusplokk, õõnesplokk, mitte-eemaldatav raketis või koguni tehnoloogia. Kõik need nimetused sobivad. Esmapilgul näeb toode välja nagu tavaline ehitusplokk, kuid kuna avadesse valatakse betoon, võib seda nimetada õõnesplokiks või mitte-eemaldatavaks raketiseks, mis hoiab betooni kuni see on vedel. Pärast betooni kivistumist raketist ei eemaldata, kuna ta täidab ka muid funktsioone: lisasoojustus, heliisolaator ning mikrokliima regulaator. Välisseina plokkidesse on paigaldatud vajalik soojustus ning valminud majakarpi pole vaja soojustada.
Ehitusprotsess Durisolist on oluliselt lihtsam ja kiirem teiste toodetega võrreldes, sest ta on täislahendus ükskõik kui keerulise konstruktsiooniga maja ehituseks. Valikus on kõik vajalikud plokid seinte püstitamiseks: välis-, kandvad- ning vaheseinad. Igal seinatüübil on olemas oma nurga- ja otsaplokid. Durisolist ehitatakse ka vundemendi- ja keldriseinu. Välisseinaks kasutatavad plokid on soojustusega, seega seina valmimisel pole vaja raisata lisaaega soojustamisele. Tuleb esile tuua, et valmivas majakarbis puuduvad täielikult külmasillad. Lisaks jäävad ehituse käigus ära konstruktsiooni tugevduseks valatavad betoonist vööd vundamendile, vahelaele ning räästale. See hoiab jällegi kokku nii aega kui raha.

Suurimaks eeliseks on kindlasti Durisoli silluste lahendus. Sillus valmistatakse otse ehitusplatsil tavalistest plokkidest. Näiteks 6-meetrise silluse valmistamise ja paigaldusega saab hakkama ka üks ehitaja abitehnikat kasutamata.

Ehitusprotsessi kokkuvõtteks võib öelda, et olenemata konstruktsiooni keerukusest või suurusest soojustatud majakarbi valmimiseks vajame ainult Durisoli ning betooni. Kogu rahaline ja ajaline kulu muudele lisategevustele (soojustus, abimaterjalid, sillused, tehnika abi, vööde valamised jne) jääb ära. 

Lisaks ehitustlikele eelistele tuuakse Durisoli esile tema lisaväärtuste pärast:

Looduslik
Naturaalsetest ainetest koosnev Durisol plokk omab Natureplus sertifikaati.

Eriti  soe
Lisaks 4 cm-paksusele ploki sise- ja välisservale on välisseinte plokkidesse paigaldatud veel 17 cm soojustust. Betoniseeritud  seinakonstruktsioonis on kokku 25 cm soojustust: 21 cm väljas ning 4 cm sees.

Täielikult külmasillavaba
Plokkide ladumisel ei kasutata liimsegu või mörti ning ladumine toimub kuivalt, läbimõeldud nurga- ja vahelaesõlmed moodustavad külmasillavaba seina.

Soojust akumuleeruv
Plokkidesse valatud betoon omandab ruumide sisetemperatuuri ning hoiab seda stabiilsena.  Tänu heale välissoojustusele ei mõjuta välisilma temperatuuri kõikumised sisetemperatuuri. Betooni akumuleerunud temperatuur  hoiab samaväärset temperatuuri ka ruumides. Seega on hoone küttekulud kuni 25% väiksemad. Sarnaselt toimib põrandaküte – soojenenud põranda ühtlase temperatuuri hoidmiseks vajame vähe lisakütet.

Mürakindel
Poorne Durisol materjal on väga hea helineelduvusega ning helitakistus on koguni 60 dB. Isegi lihtne vahesein on helitakistusega 52dB. See tähendab, et nii väline kui ka võimalik sisemüra ei häiri hoones viibijaid.

Seina hallituse oht puudub
Plokkide struktuur ja konstruktsioon võimaldavad  loomuliku veeauru tsirkuleerimist, seega ei kondentseeru hoones olev niiskus seintes ning hallitus ei saa tekkida.

Mikrokliima
Ploki sisesein reguleerib siseruumide suhtelist õhuniiskust (nagu savikrohv,  kuid tunduvalt paremini), tänu sellele on suhteline õhuniiskus ruumis 65%  lähedal.  Koos teiste eelnimetatud omadustega tekkib ruumides inimestele soodne mikrokliima.

Enamik Durisol tehnilistest omadustest on sertifitseeritud vastavate sertifikaatidega ning omavad vastavate organisatsioonide kinnitatud uuringuid (näiteks mürale, tulele, ilmastikuoludele, sisekliimale jt).
Tänu kõikidele Durisoli omadustele ning ehituskiirusele, mis on 3-5 korda  teiste toodetega võrreldes kiirem, on Durisol kasulik arendajatele. Investeeritud raha tuleb kiiremini tagasi. Valminud ehitisel on väga palju eeliseid võrreldes samalaadse ehitisega teisest tootest, seega on arendajal ka lihtsam müüa, et investeeritud raha tagasi saada.

Ehitaja ei sõltu muudest faktoritest ning ehitusprotsess sujub lihtsamini, kuna opereerida tuleb ainult Durisoli ja betooniga. Plokid on väga kerged ning neid on lihtne töödelda, poorne struktuur on kindel alus krohvile. Monoliitne seinalahendus tekitab tugeva konstruktsiooni ning puudub seinte mõranemise oht. Garantiid võib julgelt pakkuda.

Kõige rohkem aga võidab siin tarbija ehk hoone- või korteri omanik: madalad küttekulud, külmasildade puudumine, mürakindlad seinad, mõnus ja tervislik sisekliima loomulikul kujul.

Durisol tehnoloogia – võidavad kõik!
 
Lisainfo siit www.koduinfo.ee
Toni Durisoli hinnakirja sooviks. Välisplokk 200 140 m2 Siseplokk 150 paksus ja 65 m2 19. oktoober 2015
Ingrid Oleks vaja ehitada müratõke õhk-vesi soojuspumba müra tõkestamiseks. Kuidas saaksin tellida Durisol plokke Aitäh 7. jaanuar 2021
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: