5 viga, mida remonti tehes vältida

05. juuli  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 7
Usun, et ma ei eksi, väites: meil kõigil on remonti tehes tekkinud olukordi, kus enne remondi lõppu leiame end olukorras, kus soovime juba ruumi kasutada. Kas on läinud remont pikale või oleme ise kärsitud ja kiirustanud remondi lõpetamisega. See toob kaasa olukorra, kus kipuvad sisse tulema vead, mis omakorda võivad viia uue remondini.

1. Liigne kiirustamine

Korraliku ja kvaliteetse remondi tegemiseks tuleb aega varuda. Ideaalis võiksid teha plaani, kuhu paned kirja erinevate tööde algusajad ja lõpptähtajad. See võimaldab planeerida ja korraldada elu remondi ajal. Juba plaani kokku pannes püüa tooteinfot ja tuttavate kogemusi arvestades välja selgitada, kui palju üks või teine remondietapp võiks aega võtta. Kui plaan on koos, siis püüa sellest ilusti kinni pidada ja ära jäta midagi viimasele minutile. Igaks juhuks arvesta ka täiendava ajakuluga, mida võivad kaasa tuua ootamatused.

2. Kasutatakse kõige odavamaid materjale

Loomulikult soovime oma rahaasjades olla konservatiivsed ja kulutada võimalikult vähe. Paraku aga kehtib üldjoontes tõsiasi, et kui tahad odavat ja head, siis peadki ostma kaks asja – odava ja hea. Sama kehtib remondi juures. Odavate materjalidega tehtud remont ei pea kaua vastu ega hoia värsket ilmet, seetõttu tasub juba materjalide valikul võrrelda hinna ja kvaliteedi suhet. Näiteks odavaid värve ei saa tavaliselt pesta. Kokkuhoidu tasub eriti vältida niiskusrohkete ruumide nagu näiteks köök ja vannituba remontimisel, kus tuleks kasutada kvaliteetseid seina-, põranda- ja kinnitusmaterjale.

3. Ei arvestata vajalike lubadega

Võttes ette remonditöid või renoveerimisi, mille käigus planeerid muuta kodu siseplaneeringut või teha suuremaid juurdeehitusi, peaksid kindlasti uurima, kas vajad nende muudatuste jaoks ka eraldi kooskõlastusi või lubasid. Eelmisel aastal uuendatud Ehitusseadustiku lugemine aitab kindlasti vältida olukordi, kus pead ehitamisele esitatavate nõuete rikkumise eest trahvi maksma või oma juurdeehitise lammutama. Kui soovid oma maja või korterit müüa, siis ei pruugi sa enam tehtud muudatuste kohta vajalikke pabereid saada ja kodu müümine võib osutuda võimatuks.

Ehitusseadustikku saad lugeda siit.

4. Ei kasutata professionaalide nõu ega abi

Kuigi me arvame, et kui keeruline see remont ikka olla võib ja küll me ise hakkama saame, siis tegelikult tasuks alati küsida nõu ja kogemusi. Erinevaid materjale ja töövahendeid on tänapäeval saada nii palju, et nende vahel orienteerumist oskavad eelkõige need, kes valdkonnaga tihti kokku puutuvad. Ei maksa peljata poes tooteinfot uurides küsida täpsustavaid küsimusi. Keerulisemate tööde, näiteks vannitoa remondiks tasuks aga tõsiselt kaaluda professionaali palkamist. Vähestest kogemustest tulenevat kahju on kulukas parandada.

5. Ei veenduta piisavate rahaliste vahendite olemasolus

Raha on remondi lahutamatu osa ning remondieelarve tuleb koostada realistlikult – ka remonti tehes tuleb eluga edasi minna ja kõiki vabu vahendeid ei saa remonditöödele kulutada. Suuremahulisi töid saab rahastada ka erinevate laenudega. Üheks võimaluseks on Bigbanki pakutav remondilaen.


SCOTT WYCOFF Hi, did you know there are spells to win love back from an ex. I have done it. I love reading about relationships and how to make them work, how to better the relationship, and how to keep the spark alive, even how to talk to them a certain way to get them to think a different way about the situation and you. If you need advice or want to win your ex back, try DR EMU copy and message on the following ( Email: emutemple@gmail.com ) or ( WhatsApp: +2347012841542 ) It will change your mentality and get you what you want. Facebook page Https://web.facebook.com/Emu-Temple- 104891335203341 16. juuni 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
1 555 16. juuli 2022
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: