Üksteisega sobivad värvused

24. juuli  Madis. Kommentaarid: 2
Värvuste sobivus on küll subjektiivne mõiste, kuid siiski kehtivad värvide sobitamisel täiesti teaduslikud seisukohad
Oma kodu seinte värvi valimisel on otsustavad isiklikud eelistused ja subjektiivne värvitaju. Öeldakse, et maitse üle ei vaielda. Neile, kes tahaksid aga oma arvamusele tuge, soovitavad disainerid, millised värvused põhimõtteliselt kokku sobivad ning millised kooslused on harmoonilised ja millised kontrastsed. Seejuures tuleb arvestada, et igal toonil – kasvõi näiteks punasel – on palju varjundeid. Tähtis on mõista, et värvuse mõju ei määra mitte ainult toon, vaid ka küllastatus ja heledus. Need kolm parameetrit – värvitoon, küllastatus ja heledus – määravad varjundi. Iga põhitooni varjund võib moodustada kooslusi äärmiselt paljude toonidega.

Allpool on esitatud mõned näiteid:


Mis sobib PUNASEGA?

 

Punasega sobivad eriti hästi heledad toonid. Kuna punane tõuseb esiplaanile, ei tasu seda kasutada kogu ruumis. See värvus sobib paremini aktsendiks mõeldud seinale. Lisaks mitmele valge varjundile sobivad punasega ka helebeež, kreemikad ja vanillikarva toonid, samuti õrnroheline ja helehall.

Punasega võib aga sobitada ka küllastatumaid toone, näiteks värske mairoheline, kollane või sinine või nende värvuste mitmesugused varjundid. Sel juhul tuleb arvestada värvitoonide proportsionaalsust.

Soojad punakasoranžid toonid loovad ruumis hubase ja sooja meeleolu. Seda võib toetada heleda pastelse kollasega. Kui punakasoranži tahetakse kasutada aktsendina, siis sobib põhitooniks neutraalne helehall.

Sinakaspunane koos valge, halli ja mustaga annab ruumile elegantse kaasaegse ilme.

 

 
Mis sobib KOLLASEGA?

 

Kollase varjundid ulatuvad õrnast pastelsest ja küllastunud energilisest kollasest sinepikollase, rohekaskollase ja sidrunikollaseni. Koos rohelise ja sinisega aitab kollane luua ruumis värskuse, loomulikkuse ja positiivsuse tunde. Kollase varjundist olenevalt on seda võimalik kokku sobitada erinevate roheliste toonidega: heledad pastelsed toonid, mairoheline, kõrkjaroheline ja oliiviroheline. Kollane ja hall annavad ruumile urbanistliku elegantsi: tagasihoidlik õrn värvimäng, kus kollane annab tooni. Kooslus antratsiiditooniga on väljendusrikas ja karismaatiline.

Kui kollasega sobitatakse punast, oranži või erkroosat, loob see sooja ja erutavalt eksootilise mulje.

Tänapäeval on moodne sobitada kollast ka beežide, karamellikarva ja pruunide toonidega.

 

 
Mis sobib ROHELISEGA?

 

On nii sinakasrohelist kui ka kollakasrohelist. Kollakasroheline mõjub ergutavalt ja värskendavalt. Heledate toonidega – liivakarva tooni, beeži, kreemja, vanillikarva ja helehalliga – sobib ka sinakasroheline. Niisugused heledad toonid tugevdavad rohelise värvuse loomulikku värskust. Niisama loomulik, kuid rahulik ja soe on rohelise kooslus pruunide toonidega. Trendikaks on kujunenud kooslus lilla ja bordooga. Värske kevadise meeleolu annab ka roheline koos sirelililla või roosaga. Kontrastiks sobivad punased aktsendid.

Sinakasroheline, näiteks piparmündiroheline, tekitab ruumis rahuliku ja lõõgastava õhkkonna. Pruunid toonid süvendavad seda tunnet veelgi. Sinine lisab jahedust ja värskust. Punast värvi aktsentideks sobivad burgundiapunane või bordoopunane. Lilla ja bordoo võimaldavad samuti luua huvitavaid aktsente.

 

 
Mis sobib SINISEGA?

 

Varjundist olenevalt mõjuvad sinised toonid kas rahustavalt või värskendavalt. Sinine on oma olemuselt külm värvus, kuid seda saab soojemaks muuta, kui suurendada punase osakaalu (nagu näiteks tumedas lavendlitoonis). Niiviisi hakkab sinine hubasust sisendama.

Sinisega sobivad kokku heledad pinnad: kreemjas, liivakarva toonid, beež, hall ja ka pastelne kollane.

Loomulikkust lisavad heledad või keskmise intensiivsusega sinised rohekate nootidega toonid koos roheliste ja pruunide toonidega.

Punakassinised toonid koos heleda sirelilillaga muudavad ruumi harmooniliseks ja hubaseks.

Kontrasti loomiseks kasutage oranži, kollast, punast või valget.

 

 
Mis sobib VIOLETSEGA?

 

Violetne on väga väljendusrikas, seda sobib kasutada aktsendiks mõeldud seinte puhul. Suurematele seinapindadele sobivad heledad põhitoonid halli, kreemja, beeži või piimaga kohvi varjundiga. Suursuguse mulje jätab kooslus keskmise ja tugeva küllastatusega pruunide toonidega nagu moka, tubakas, šokolaad. Pöörake siinjuures tähelepanu ruumi valgustatusele!

Koos värske kollakasrohelise või oliivirohelisega muutub violetne energiliseks ja moodsaks. Ergutava ja küllastununa näib violetne koos oranžiga. Sellises koosluses soovitatakse kasutada keskmise küllastatusega violetset, kuhu on segatud veidi halli või lavendlitooni. Violetne sobib toon-toonis heleda sirelililla või lavendlilillaga, kuhu on lisatud veidi halli. Koos kuldsega jätab violetne luksusliku mulje.

 

 
Mis sobib HALLIGA?

Hallil värvusel on palju varjundeid: punakas, sinakas või kollakas. Hall on elegantne, tagasihoidlik ja aitab teistel värvustel särada. Just sellepärast sobib halli hästi koos teiste värvustega kasutada. Põhimõtteliselt soovitatakse igasuguseid intensiivseid värvusi: punane, oranž, violetne, kollane ja ereroosa, samuti värsked rohelised toonid väljendusrikasteks aktsentideks. Halli kooslus beežide ja pruunide toonidega muudab Teie ruumi elegantseks.
Mis sobib PRUUNI JA BEEŽIGA?

 

Pruun ja beež on oma olemuselt soojad värvused, mis loovad koduse õhkkonna.

Beež sobib hästi põhitooniks, millele võib lisada aktsendiks küllastunud toone. Tänu oma neutraalsusele sobib see värvus mitme tooniga: oranži, punase, rohelise, sinise, violetse ja bordooga. Beež on harmooniliselt toon-toonis pruuniga. Beeži või sobitada ka heledamate toonidega. Kooslus heleda või keskmise küllastatusega halliga jätab elegantse mulje. Täiusliku vaoshoituse mulje jätab beež koos valgega. See värv näib loomulik koos helesinise või helerohelisega. Kui soovite soojust ja harmooniat, võib beeži kasutada koos aprikoositooniga.

Tumedad pruunid toonid vajavad heledat taustapinda. Lisaks valgele ja selle varjunditele võib kasutada beeži, liivakarva tooni, kreemjat, aprikoositooni, helehalli, helesinist, õrna helerohelist või isegi heledat sirelilillat.

Kui aga on tarvis veel värviaktsente, siis võib kasutada näiteks violetset, mairohelist või värsket küllastunud sinist tooni.

 

 
http://www.alpinacolor.ee
Michelle Huxford ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE . upstartloan@yahoo.com I am Michelle Huxford from Casper, Wyoming. I was in a very chronic financial issue and terminal health situation some few weeks back. After all my search for assistance from friends and neighbors proved abortive, I feel there was no one who truly cares. I became so emaciated due to lack of good food and my 2 kids age 5 and 8 were not also good looking due to lack of proper care as a result of finance. One faithful morning I saw an old time friend of my late husband and I told him all I have been going through and he said the only way he could help was to direct me to a good loan agency that also helped him, He explained to me on how he was financially down and how he got boosted by this loan agency UPSTART LOAN INC... ( upstartloan@yahoo.com ) who grant him 245,000 USD loan at an affordable rate. He further assured me that they were the only legit loan firm he found in the quest of seeking for loan after been scammed by various fake loan lenders online. He gave me their email: upstartloan@yahoo.com or text/call (574) 301-1639, That was how i applied and was also granted a loan and my life changed for the good. CONTACT THE ONLY GENUINE LENDERS( UPSTART LOAN INC) VIA email: upstartloan@yahoo.com or call +1 (574) 301-1639 to resolve your financial mess. 4. veebruar 2018
elijah roland Hello Do you need a loan? Are you interested in getting any kind of loan? Are you in financial crisis? Or do you need a loan to pay off your debts and bills and startup a new business? We give out loans at 2% interest rate, if interested provide the details below via email: elijahloanfirm@outlook.com Details needed to startup a loan processing Full name: Country: Amount of loan needed: Loan duration: Monthly income: Phone number: Note: All responses should be sent to this email : elijahloanfirm@outlook.com 16. veebruar 2018
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: